BCCCAP00000000000000000000584

- 277 - Imperativo f Ga!tzazu (1) Tú venos Ikusi ~ Ga1tza El véanos l Gaitzazute Vednos Gaitzate Véannos S u bj U n .ti v o -- PRESENTE f Gaitzazun (2) Tú nos veas Ik . t Gaitzan El nos vea usi Gaitzazuten Vosotros nqs veáis Gaitzaten Ellos nos vean , PASADO Gintzazun (3) Tú nos vieses Ik . l Gintzan El nos viese usi ' Gintzazuten Vosotros nos vieseis Gintzaten Ellos nos viesen Potencial -- PRESENTE f Gaitzakezu (4) Tú nos puedes ver Ik . . Gaitzake EJ·nos puede ver usi l Gaitzakezute Vosotros nos podéis ver Gaitzakete Ellos nos pueden ver (r) Gaitzak Gaitzan (2) Gintzakan Gintzanan Gaitzakan Gaitzanan Gintzakaten Gintzanaten Gaitzakaten Gaitzanaten - (3) Gaitzakek Gaitzaken Gaitzaketek Gaitzaketen

RkJQdWJsaXNoZXIy NDA3MTIz