BCCCAP00000000000000000000584

- 131 - trás de mí pisándome los talones.-Me han salido al camino los txistula– ris, los bersolaris y los ezpatadantzaris. Ogei ta amalaugaren ikaskaya (1) Tercera forma: á ti Modo indicativo PRESENTE Erortzen l Natzaizu (1) Zaizu Gatzaizkizu Zaizkizu Yo te caigo El te cae Nosotros te caemos Ellos te caen Erortzen Erori { Natzaik Zaik PRETÉRITO IMPERFECTO j Nintzaizun (2) Zitzaizun ·l Gintzaizkizun Zitzaizkizun Yo te caía El te caía Nosotros te caíamos Ellos te caían Modo imperativo Bekizu Bekizkizu Natzain Zain · PRESENTE El cáigate Ellos cáigante ( 2) Nintzakikan Nintzakiñan Zitzakikan Zitzakiñan Gaizaizkin Gai~aizkik Gintzaizkikan Gi ntzalzkiñan Zitzaizkikan Zitzaizkiñan Zaizkik Zaizkin

RkJQdWJsaXNoZXIy NDA3MTIz